Reference

Manželé Houfkovi

Barokní statek Benice, jsme zařadili mezi naše 3 top místa, která jsme chtěli navšítivit a mezi nimi se rozhodnout. Benice jsme navštívili jako první a byla to hned jasná volba. Místo nás nadchlo hned od začátku, kdy jsme vstoupili do areálu. Hned se nás ujala úžasná Martina, která má vše na starosti. Provedla nás celým areálem, ukázala nám vše od pokojů až po okolí. Komunikace s Martinou byla na 1*, na email odpovídala obratem a nic nebyl problém. Překážkou letošního roku byl téměř pro všechny Covid, pro nás to znamenalo, že nebudeme mít ochutnávku jídel a tudíž budeme muset doufat, že vše bude v pořádku a všem bude chutnat. Naše obavy se vytratili hned v pátek před svatbou, kdy jsme do Benic přijeli. Od pátku až do neděle jsme dostávali tak vynikající jídlo, že nás mrzelo, že jsme nezvládli ani vše ochutnat. Tímto bychom chtěli poděkovat nejen Martině, ale i všem kuchařům a číšníkům, kteří se podíleli na našem velkém dnu.

Manželé Houfkovi

Manželé Pilnajovi

Hledali jsme místo obklopené přírodou, kde nebudeme nikoho rušit a hlavně nikdo nebude rušit nás. Statek Benice tohle splňuje na jedničku a jako bonus vám k tomu dá krásnou přírodu, kde se fotky dělají jedna báseň.

Jídlo jsme měli od místního šéfkuchaře a rozhodně nelitujeme. Jsme celkem vybíraví strávníci, ale tady si opravdu nebylo na co stěžovat. Vybírali jsme z široké škály jídel a všichni hosté si moc pochutnali.

Co pro nás bylo opravdu důležité, byl neskutečně milý a profesionální personál. Speciální dík si zaslouží Martina Pilátová, která nás kompletně provedla jak přípravami, tak i celým svatebním dnem. Má opravdu hodně zkušeností, takže jsme si nechali v mnoha ohledech poradit a rozhodně nelitujeme. Ve všech našich přáních a požadavcích nám bylo maximálně vyhověno a co beru jako velké plus, ochotně s námi řešila vše, co jsme potřebovali vědět a to i poté, co svatba už proběhla. Obsluha v průběhu svatebního dne má od nás také za jedna. Všichni se usmívali, byli milí a ochotní, prostě přesně takový personál očekáváte, že se o vás bude starat na váš velký den.

Závěrem bych chtěla doporučit dodavatele, na které nám Martina poskytla kontakt, zejména fotografa Lukáše Klusáka, DJ Marka Šrajera a Veroniku Zemanovou, která se nám postarala o květinovou výzdobu. Měli jsme štěstí, že zrovna všichni mohli v náš termín a i díky nim jsme pro nás a naše hosty mohli připravit nezapomenutelný den.

Všechno to zní jako pohádka, ale přesně takové to pro nás bylo. Maximálně jsme si to užili a díky kouzelnému místu a skvělým lidem jsme prožili přesně takový svatební den, jaký jsme si vysnili.

Všem moc děkujeme!

Manželé Pilnajovi

Manželé Posledníkovi

Milá Martino,

rádi bychom Ti ještě jednou prostřednictvím této korespondence moc poděkovali za perfektní spolupráci a pomoc při realizaci našeho dne „D“. Bylo nám velkým potěšením spolupracovat s tebou a realizovat vše u vás na statku v Benicích. Přejeme Ti i celému kolektivu do Benic spoustu spokojených a „platících“ párů a málo zlobivých Martinů 🙂

Recenze pro Statek Benice a ústřední postavu Martinu 🙂 (omlouváme se za časovou prodlevu)

Naši svatbu jsme se rozhodli realizovat po 10-ti společně strávených letech a dvou dětech. Z tohoto důvodu jsme měli přání, aby se jednalo o zážitek, na který budeme vždy rádi vzpomínat (ale to chtějí samozřejmě všichni).

Místo pro naší svatbu jsme hledali na internetu a Barokní statek Benice byl prvním místem, kam jsme se jeli podívat. A ve finále to stačilo.

Po milém přivítání a seznámení se s koordinátorkou Martinou, následnou prezentací statku a kulinářských dobrot jsme měli jasno – realizovat náš svatební den budeme zde! Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že jsme si původně mysleli, že se jedná o Benice u Prahy a ne u Benešova. 🙂

Po celou dobu příprav i v samotný svatební den nám byla Martina plně k dispozici, pomohla nám se vším, co bylo třeba a že toho bylo dost…, kdo nezažil, neuvěří 🙂 Obrovskou výhodou statku je, že se zde realizuje pouze jedna svatba za víkend, je tedy dostatek času na vše a hlavně je vše na jednom místě! Prostory uvnitř i venkovní prostředí jsou úchvatné, jídlo bylo vynikající a ochotný personál se vynasnažil vyhovět každému našemu požadavku.

Děkujeme tímto celému kolektivu z benického statku, byli jste perfektní! Martino, tobě patří EXTRA poděkování, jelikož Tvůj profesionální přístup a nadhled udělal z našeho svatebního dne ten opravdu nezapomenutelný a o to, nám přece šlo.

Lucka & (zlobivý) Martin
Den „D“ v Benicích dne 11. 07. 2020

Manželé Vyšinkovi

Statek nás okouzlil hned při první návštěvě, kdy jsme teprve vybírali to pravé místo. Nadchl nás jak prostor samotný, tak Martina Pilátová, která nám vše ochotně ukázala a vysvětlila. Když jsme odjížděli, už jsme věděli, že na prohlídku dalších vytipovaných míst nedojde.

     Začali jsme tedy s plánováním, ale bohužel jsme se s termínem svatby trefili zrovna do nouzového stavu a zákazu svateb. Naštěstí, v Benicích jsou připraveni snad úplně na všechno a svatbu se nám bez větších komplikací podařilo o pár týdnů posunout. Martina byla prostě skvělá a podpořila nás, i když už jsme pochybovali, zda vůbec nějaká svatba bude.

     Dočkali jsme se tedy nakonec našeho velkého dne a jsme moc rádi, že jsme ho mohli prožít na takto krásném místě. Vše probíhalo naprosto podle našich představ a předchozí domluvy. Průběh svatebního dne měla pod palcem úžasná Hanka, která vše řídila a hlídala a my se nemuseli starat vůbec o nic. Všechen personál byl velmi milý, usměvavý a vstřícný, moc rádi na ně vzpomínáme. A pokud jde o kuchaře, ti se také překonávali. Jídlo bylo perfektní a svatební hosté ho dodnes chválí. Zkrátka s přispěním všech těchto lidí, byl náš svatební den opravdu pohádkový. Díky dětskému koutku a venkovnímu hřišti, se navíc skvěle bavily i všechny přítomné děti a rodiče měli čas si svatbu také pořádně užít.

     Na čas strávený v Benicích velmi rádi vzpomínáme a od svatebních hostů slýcháme to samé. Statek je na svatbu jako stvořený a vřele ho doporučujeme.

Lenka a Tomáš Vyšinkovi

Manželé Kazatelovi

Milá Martino a celý Benický týme,

už je tomu více než rok, co jsme u Vás na statku prožili jeden z nejkrásnějších dnů našich životů. A to nás donutilo zavzpomínat na ten báječný den u Vás a konečně dopsat recenzi, kterou máme rok rozepsanou.

Rádi bychom Vám i když takto s ročním odstupem moc rádi poděkovali za všechno, co jste pro nás při přípravách, a hlavně v průběhu naší svatby dělala. Moc nám to pomohlo a bez Vaší pomoci bychom určitě ještě bezmocně stáli v pokojích a nevěděli, kdy přijde náš čas. Rovněž bychom chtěli strašně moc vychválit personál. Od pánů, co ráno hrabali štěrk a stavěli zázemí, přes vynikající kuchaře, ke kterým se dostaneme později, až po číšníky a servírky, které nás po celý den, a dokonce až dlouho do noci s úsměvy na tvářích obsluhovali. Za celý den jsme neviděli na jejich tvářích nic než úsměv, a to není názor jenom náš, ale od všech svatebčanů jsme dostali stejné chvalozpěvy na obsluhu.

Kuchyně, jak už jsme psali výše, to je kapitola sama pro sebe. Sestavování menu byl trochu oříšek, neboť jsme chtěli vyjít vstříc i těm, kteří jedí odlišně, ale pro vás nebyl nic problém a vše dopadlo ke spokojenosti všech. No a teď už k tomu jídlu. To bylo jedním slovem úžasné! Celý den jsme byli zasypávání tím nejlepším, co jsme si uměli jenom představit. Servírovaný oběd, odpolední raut včetně grilování, večerní raut a k tomu spousta dobrot. Kéž by se k Vám dalo jet jen tak na jídlo. Asi bychom u Vás byli často, a to i přesto, že to máme nějaký kousek cesty.

To vše bylo završeno nádherně zrekonstruovaným bydlením nad stájemi, kde byla přímo pohádka složit hlavu nad ránem, když skončilo všechno veselí. No, co k tomu ještě dodat. Bylo to úžasné, skvělé, nádherné, nezapomenutelné…

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme mnoho vydařených svatebních sezón a spokojených svatebčanů, protože to ti naši včetně nás rozhodně byli.

A nakonec jedna milá zpráva od nás. Letos 1. 5. se nám narodil syn Vojtěch, a tak jsme naše manželství zpečetili téměř do roka a do dne.

Brzy na viděnou,

Hanka, Tomáš a Vojta Kazatelovi

Manželé Hájkovi

Dobrý den, paní Pilátová,

chtěli bychom Vám moc poděkovat za naprosto neuvěřitelný, krásný a báječný svatební den, který jsme u Vás zažili. Doteď posloucháme od známých, že jsme si vybrali perfektní místo s fantastickým týmem lidí.

Hned naší první návštěvu na statku, jsme věděli, že je to to pravé místo pro náš velký den. Statek nás okouzlil nejen jeho prostředím, ale také úžasně milým a ochotným personálem. Byl přesně takový, jaký jsme si s manželem představovali. Nebylo třeba to přehánět ani s výzdobou, protože tohle místo bylo nádherné samo o sobě.

Udělat svatbu na tomto nádherném místě, bylo úžasné rozhodnutí. Během našeho dne to bylo celkem napínavé, protože s počasím to bylo jako na houpačce, ale i když nám na obřad pršelo, byl to ten nejkrásnější den v našem životě a to hlavně díky celému týmu, který se o nás staral.

Veliké díky patří Martině Pilátové se kterou byla radost komunikovat. Kdykoli jsme měli nějaké otázky nebo si nevěděli rady, tak nám vždy byla ochotná otázky zodpovědět nebo s čímkoli poradit. Je opravdu vidět, že se svatbám věnuje už dlouho.

Ale veliké díky také patří i ostatním, a to kuchařům a obsluze. Jídlo bylo totiž naprosto fantastické a úžasně servírované. Nikdy nedošlo na to, že by něco nebylo doplněné nebo nesklizené. Obsluha byla famózní, nejen, že se o nás krásně starali až do ranních hodin, doplňovali, ale dokázali u toho zůstat velice příjemní, ochotní a vždy ve všem vyšli vstříc.

Na statku Benice, nebyl nikdy nic problém. Rozhodně Vás doporučujeme dál. Všem Vám za všechno ještě jednou děkujeme.

S pozdravem manželé Hájkovi

Manželé Vlnieškovi

Rádi bychom poděkovali Martině a celému týmu ze statku Benice. Benice byly prvním místem, na které jsme se při plánování svatby jeli podívat. Zalíbilo se nám tam tak, že už  jsme jinam nejeli. Na Benicích se nám líbil samotný statek, jeho okolí a i fakt, že obřad, hostina, párty a přespání je na jednom místě. Všechny přípravy nám usnadnila Martina Pilátová, nebyl problém o čemkoli se poradit nebo domluvit. I v den D nám Martina pomohla a podpořila nás. Všichni členové personálu byli profesionální, příjemní a ochotně nám vyšli ve všem vstříc. Všechny prostory statku jsou krásné a prostorné, pokoje zrekonstruované. Velké množství pochval jsme slyšeli na jídlo. Celému menu ani odpolednímu rautu nebylo co vytknout. Ještě jednou za všechno děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených klientů.

Benice můžeme srdečně doporučit všem, co chtějí pohodovou svatbu, v soukromí a na krásném místě.

Petra a Honza Vlnieškovi

Manželé Petrovi

Dobrý den,  paní Pilátová.

Rádi bychom se podělili o naše dojmy ze svatby…

Když jsme přijeli na statek poprvé, to bylo v zimě, věděli jsme, že toto místo bude přesně pro nás. Velice sympatické je spojení obřadu a hostiny na jedno místo a ještě k tomu  možnost ubytování. Oba jsme si svatbu náramně užili a to hlavně díky Vaší skvělé organizaci, kdy jsme během svatby nemuseli nic řešit a vše proběhlo podle našich představ. Až tedy na to počasí, které se bohužel objednat nedá. Jídlo bylo výtečné i dle hodnocení našich hostů. Doporučeného fotografa Lukáše Klusáka jsme si nemohli vynachválit. Z focení udělal atrakci, které se všichni rádi účastnili.

Moc za vše děkujeme a jsme rádi, že jsme si pro Náš den vybrali právě Barokní statek v Benicích.

Veronika a Honza Petrovi

Zuzka a Viki

Od začátku jsem věděla, že se chci vdát někde na statku a když jsme osobně zajeli na Statek Benice, byli jsme hned rozhodnutí. Celá spolupráce s paní Martinou probíhala skvěle, je to člověk, který se opravdu vyzná a se vším vám poradí a pomůže.

Během našeho svatebního dne jsme se nemuseli o nic starat, vše bylo zařízené a nachystané. O hosty bylo ze strany personálu perfektně postaráno až do rána a do teďka posloucháme ze strany rodiny a kamarádů, jaké tam bylo výborné jídlo. To bylo něco, na čem mi opravdu záleželo – servis a ať lidem chutná. Musím říct, že na Statku Benice splnili má očekávání a za to jim moc děkuji. Nic nebyl problém a ve všem mi vyšli vstříc. Rozhodně vás budu doporučovat dál.
Moc za vše děkujeme.

Zuzka a Viki

Manželé (Bílí) Králíčkovi

Minulou sobotu, 31.8.2019, jsme u vás prožili tu nejkrásnější svatbu na které jsme kdy byli – tu naší!

Když jsme v únoru vybírali naše svatební místo, tak jsme jako první prohlídku zvolili právě Statek Benice a udělali jsme moc dobře, protože nám to velice usnadnilo práci a na další místa už jsme nemuseli. Hned jak jsme, i v tom nevlídném únorovém počasí, dorazili na místo, tak to byla láska na první pohled. Poté se nám představila Martina Pilátová a bylo vymalováno J Ihned jsme oba věděli, že ona je ten pravý člověk, který by měl naší svatbu organizovat a koho chceme mít u sebe během celé naší svatby. Od začátku nám bylo jasné, že je to opravdový profesionál. Díky ní na naší svatbu nikdy nezapomeneme my ani všichni naši hosté. Chtěli bychom Martině moc poděkovat za nezapomenutelný den J. Lepší svatební koordinátorku jsme si ani nemohli přát. Díky ní byl celý náš svatební víkend naprosto bezchybný a úžasný.

Dále bychom rádi poděkovali i ostatnímu personálu za velmi profesionální přístup přes celý náš víkend. Všechno jídlo bylo naprosto úžasné a díky moc milému týmu za barem jsme měli v tom horkém a slunečném dnu neustále co pít. Vydrželi s námi až do ranních hodin a až do konce byli stále usměvaví a milí.

Jediné co nás mrzí je to, že si tento víkend nemůžeme zopakovat, ale věříme, že se na Statek Benice vrátíme na svatbu některých našich kamarádů, kteří s námi tento den prožili a těm ostatním budeme toto místo vřele doporučovat.

Statek Benice je nádherné romatické místo, které si zamilují nejen dospělí, ale i děti a to díky skvělému dětskému vnitřnímu i venkovnímu koutku a všem zvířatům v celém areálu.

Tato svatba naprosto předčila naše představy!

DĚKUJEME,

Tereza a Tomáš

Pro dostupnost termínů na rok 2021 a 2022 kontaktujte Martinu

martina@statekbenice.cz
+420 601 324 166

Kontakt

+420 601 324 166

martina@statekbenice.cz